Pixel Artist


Dziś post dużo później a to przez szkołę i naukę. Wiadomo że nikt nie jest idealny, a i ja nie wszystko umiem, więc musiałem się poprawiać z różnych przedmiotów. Nie o tym jednak. Dziś będzie dość nietypowo nie ze względu na godzinę, a ze względu na pojęcie.



Nie poznacie żadnej funkcji, efektu czy czegoś podobnego. Pragnę przybliżyć Wam nieco definicję Pixel Artist, czyli grafika tworzącego obrazy za pomocą pikseli i innych podobnych drobnych obiektów.

Pixel Artist to osoba, która specjalizuje się w grafice komputerowej. Warto napisać, że Pixel Art jest wzorowany na gatunku Pointillism. Jest to technika używana w malarstwie, której głównym celem jest przedstawienie danej scenerii za pomocą kolorowych (odpowiednio do rodzaju odwzorowywanego przedmiotu lub terenu) kropek malowanych za pomocą pędzla. Jest to swego rodzaju abstrakcja.



 Artysta pikselowy (jeśli tak możemy to przełożyć na polski język) nie tylko tworzy komputerowo. Takie osoby tworzą również obrazy za pomocą kamieni, puszek, słoików, a nawet wkręconych wierteł za pomocą wiertarki. Nas jednak interesują tylko te odłamy, które dotyczą grafiki komputerowej. Do pixel art'ów możemy zaliczyć popularne emotikony z różnych komunikatorów czy portali społecznych. Taka sztuka nie jest tylko tworzona za pomocą dosłownych pikseli. Obrazy tworzy się bardzo często wykorzystując drobne kropki, linie, koła do ułożenia danego obiektu. Najczęściej takie procesy są generowane przez programy graficzne, ale nie brakuje takich, którzy własnoręcznie wykonują takie grafiki.



Po raz pierwszy ta technika i ludzie tworzący tego typu abstrakcje zostali docenieni na pokazach sztuki "Into the Pixel" w 2003 roku. Pierwszymi artystami byli: Tyler West, Stephanie Martiniere i Daniel Dociu. Takie pikselowe techniki były wykorzystywane w filmach oraz grach internetowych, przez co właśnie zostały docenione na owych pokazach. Pixel Artyści nie są tylko zwykłymi grafikami. Bardzo często pikselowe zabawy są stosowane w animacji, która jest niestety czasochłonna zwłaszcza, gdy wybraliśmy technikę po lewej stronie na powyższej prezentacji i chcemy, by każda z "kropek" była wprawiona osobno w ruch. Efekty wyglądają natomiast zaskakująco.

0 komentarze:

Prześlij komentarz